TRYB JASNY/CIEMNY

Nigella Lawson

  Można powiedzieć, że wychowałam się na programach kulinarnych Nigelli Lawson.  Chłonęłam sposób jej obchodzenia się z jedzeniem. Uwielbiałam słuchać opowieści o jedzeniu i czekałam na efekt końcowy jej pracy, jakże inny od tego jaki znałam z domu. Każda książka Nigelli jest magiczna. Mam kilka i do każdej z nich często wracam. Co jakiś czas kupuję kolejne. Aktualnie najczęściej przez Vinted gdzie książki można kupić w naprawdę dobrej cenie. Pewnie za jakiś czas będę miała wszystkie jej książki w biblioteczce. 


Wczoraj przyszła zamówiona przez Vinted książka książka "Przy moim stole". W biblioteczce mam również inne książki Nigelli Lawson: "Po prostu Nigella", "Nigella gryzie", "Nigellissima", "Kuchnia. Przepisy z serca domu" i  "Nigella ekspresowo" - zdecydowanie moja ulubiona. By może dlatego, że to moja pierwsza jej książka. 


W jej książkach lubię to, że każdy przepis zawiera własną historię. Nigella snuje opowieść tak, że od razu po przeczytaniu masz ochotę spróbować tej potrawy, a każde ciasto czekoladowe z jej przepisu jest wyśmienite.  Jej opowieści są przepełnione pasją i miłością do jedzenia. Czasem wystarczy tylko inspiracja, żeby stworzyć w kuchni coś niesamowitego. Zdarza mi się przeglądać jej książki w poszukiwaniu właśnie pomysłu na kolejny obiad czy deser. 


Te książki to prawdziwa uczta dla oczu. Są pięknie wydane a zdjęcia jedzenia wręcz idealne. To istne albumy kucharskie. 
Komentarze

Wybrane dla Ciebie