Kolorowa żelka
Kolorowa żelka bo tak można nazwać ten śmietankowo - truskawkowy deser. Bez cukru i bez węglowodanów.
SKŁADNIKI:Galaretka owocowa: 2 opakowania galaretki bez cukru o smaku np. truskawkowym
1 szklanka wrzącej wody
1 szklanka wody w temperaturze pokojowej
słodzik (typu erytrytol, stewia) wedle uznania – u mnie 1/4 szklanki ksylitolu
Galaretka śmietankowa:
1/4 szklanki ksylitolu lub innego słodzika
2 łyżki żelatyny w proszku – takie od serca 1 szklanka wrzącej wody
1 szklanka śmietanki 30 %
2 łyżki żelatyny w proszku – takie od serca 1 szklanka wrzącej wody
1 szklanka śmietanki 30 %
Galaretka owocowa: galaretki rozpuść w szklance wrzącej wody, dodaj słodzik i jak wszystko się rozpuści dodaj wodę w temperaturze pokojowej. Wylej galaretkę do pojemnika najlepszy będzie kwadratowy lub prostokątny– możesz wyłożyć formę folią spożywczą. Schładzaj przez ok godzinę. Po tym czasie wyjmij galaretkę i pokrój.
Galaretka śmietankowa:
Zmieszaj słodzik i żelatynę. Wlej wrzącą wodę i mieszaj do idealnego rozpuszczenia składników. Na koniec wlej śmietankę i wymieszaj. Poczekaj aż płyn będzie miał pokojową temperaturę.
Przygotuj foremkę (u mnie była to prostokątna keksówka wyłożona folią spożywczą, ale możesz wybrać coś innego). Wlej połowę śmietankowej galaretki, wrzuć pokrojone kawałki kolorowej galaretki i zalej resztą białego płynu.
Całość schładzaj w lodówce przez ok 1-2 godziny. Deser możesz przechowywać w lodówce kilka dni. Smacznego ;)
Komentarze
Prześlij komentarz