TRYB JASNY/CIEMNY

Sekret małych kroków. Sekret "JA"

Lubię pisać tego bloga. Lubię ten moment, gdy siadam przed komputerem i mogę spisać swoje myśli. Działa to na mnie kojąco. Zupełnie podobnie jak obserwowanie przyrody. To również bardzo lubię. Obserwowanie jak zmieniają się pory roku, jak zmienia się otoczenie. Patrząc na znajome drzewa, czy krzewy możemy mieć czasem wrażenie, że urosły tak szybko. Że jeszcze nie tak dawno otoczenie wokół nas wyglądało zupełnie inaczej. Przyroda zmienia się z większą łatwością niż my sami.


Nasze życie to skomplikowany proces, który można porównać z wykopaliskami i ciągłą, nieustającą pracą. Czasem kopiemy w piasku i wszystko idzie gładko i przyjemnie, ale najczęściej kopiemy i natrafiamy na skałę. Odłamki, kamyki, które wykopujemy mogą uosabiać naszą rodzinę, pracę, karierę, zdrowie. Jeśli wykopiemy je i nie zrobimy z nimi porządku, zamienią się w wielkie zwałowisko, które runie na nas w najbardziej nieoczekiwanym momencie naszego życia. Dlatego tak ważne jest, by systematycznie rozprawiać się z każdym segmentem naszego życia. Każdego dnia robić porządki w każdej ze stref życia. Zająć się rodziną, zdrowiem, pracą i samorozwojem.

Musisz zobaczyć wielki cel przed Tobą. Po prostu zrozum, że wszystko jest do zrobienia, musisz tylko podzielić swoje założenia na etapy i każdego dnia działać. Nie bój się tego, co Cię czeka. Sekret polega na tym, żeby robić małe kroczki. I nigdy nie przestawaj się ruszać!


Zakup nowego kalendarza, planera, stworzenie listy rzeczy do zrobienia nie załatwi sprawy. Nie sprawi, że nastąpi zmiana nawyków, zachowań. Jest to oczywiście punkt przełomowy, ale konieczna jest zmiana myślenia, nastawienia i z wizualizowania korzyści, jakie będą płynąć z tej zmiany. Na nowo odkryj, że jesteś. Ani lepszy, ani gorszy. Po prostu jesteś. I z każdym dniem coraz mocniej zacznij odczuwać swoje „JA". 

Komentarze

Wybrane dla Ciebie