TRYB JASNY/CIEMNY

Jak stać się szczęśliwym człowiekiem? Trzeba polubić siebie!

Jak stać się szczęśliwym człowiekiem? Trzeba polubić siebie. Brzmi jak tekst z setnego poradnika z pogranicza motywacji i psychologi? Może czytałeś podobne teksty sto razy. Może. 


Jak stać się szczęśliwym człowiekiem? Trzeba polubić siebie. 

Możesz zapytać i to wszystko? Tak, bo wszystko inne przyjdzie gdy zaczniesz lubić siebie. Możesz znów zapytać, jak mam lubić siebie gdy mam 10 kilogramów nadwagi lub ciągle nie panuje nad emocjami i krzyczę na bliskich. Może gdy polubisz siebie to schudniesz. Może gdy polubisz siebie to zaakceptujesz pewne sytuacje, które wyzwalają w Tobie negatywne emocje i prowokują do niekontrolowanych wybuchów złości. 

Pomyśl, gdy nie lubisz siebie próbujesz wypełnić tę pustkę np. jedzeniem. Gdy nie lubisz siebie, drażnią Cię sytuacje, które spotykają Cię każdego dnia, bo cały czas czujesz tę pustkę, czujesz, że coś w Twoim życiu jest nie tak, coś z Tobą jest tak. 

Co jeszcze możesz zrobić by stać się szczęśliwym człowiekiem? Przestań siedzieć w ostatnim rzędzie filmu jakim jest Twoje życie i podziwiać innych. Przestań myśleć, że inni mają wszystko. Nikt nie ma wszystkiego.

Największym więzieniem w jakim żyją ludzie jest lek przed myśleniem o tym, co myślą o nas inni. Pomyśl: Lubię siebie. Nie lubię wszystkiego co robię, ale lubię siebie. Nie mówię, byś kierował się przy tym pychą, ale po prostu trzeba lubić siebie, w najzwyklejszej postaci. 

Im bardziej lubisz siebie tym bardziej będziesz lubiany/lubiana. Ludzie nie lubią ciagle poprawić humoru innym. Nie lubią otaczać się narzekającymi w kółko ludźmi, bo niestety jesteśmy jak gąbka - chłoniemy emocje innych czy się  nam to podoba czy nie. Zapewne wiele razy słyszałeś o toksycznych relacjach, o wampirach energetycznych - czyli ludziach, którzy świadomie, bądź nie świadomie, wysysają z nas życiową energię i radość życia. Pomyśl, chciałbyś spędzać swój czas, swój określony czas na Ziemi z takimi ludźmi? A teraz zastanów się dlaczego ktoś miałby spędzać czas z Tobą, gdy to właśnie Ty wysyłasz takie wibracje. 


Nie wymagaj też od innych tego by od razu sprawiali byś czuł się dobrze. Nie zwalaj na innych tego, że masz złe samopoczucie. Mąż nie pochwalił Twojej nowej fryzury, dzieci nie były grzeczne w piątkowy wieczór. Przestań zrzucać na innych odpowiedzialność za swoją radość. Przestań oczekiwać od innych, że Cię uszczęśliwią. Przestań to robić. Weź sprawy w swoje ręce. Stań przed lustrem i powiedz do siebie, świetnie wyglądasz. Nie oczekuj komplementów od innych, zacznij sam siebie komplementować. Po pewnym czasie nauczysz się lubić siebie, przestaniesz narzekać i uwolnisz się od negatywnych emocji. 

Zrozum, że masz wady i braki. Każdy je ma. Nikt nie jest idealny. Zrozum też, że masz zdolności  i mocne strony i na tym skupiaj się każdego dnia. 

Możesz się zaśmiać czytając to. Możesz pomyśleć: „fajnie mówić, ale haruję po 12 godzin w pracy, wracam zmęczona do domu, muszę zrobić obiad, pranie, posprzątać, zająć się dziećmi a zmęczenie sprawia, że kładę się w makijażu i niewykąpana spać do łózka - jak mam siebie lubić? 

Ja też mogę się podpisać pod tymi słowami. Nie raz zasypiałam ze zmęczenia w ubraniu i pełnym makijażu. Zrozumiałam jednak, że przeszłąm już daleką drogę, wiem też, że daleka droga jeszcze przede mną. Nie chcę więc użalać się nad sobą a negatywnymi myślami przywoływać kolejne negatywne myśli. Nie chcę cierpieć z powodu myślenia a nawet zadręczania się myśleniem o tym co zrobiłam nie tak. Każdy dzień jest nowym dniem, każdego dnia masz szansę na nowy początek. 


Naucz się lubić siebie. Jesteś jedyny i wyjątkowy. Musisz to dostrzec! Gdy to zrobisz będzie to początek Twojej nowej drogi. Drogi do szczęśliwego życia. 

Komentarze

Prześlij komentarz

Wybrane dla Ciebie