Miłość & Anarchia

Miłość & Anarchia (Kärlek & Anarki ). Szwedzki serial, który przenosi zabawę w dorosłość. Skandynawski klimat widać tu w pięknych wnętrzach, w kulturze, w modzie... Głownie z uwagi na piękne wnętrza i świetną modę nie mogłam się oderwać od oglądania. 


Sofie - główna bohatera jest zamężną matką dwójki dzieci i konsultantką, która podejmuje się samodzielnego zadania modernizacji uznanego wydawnictwa książkowego. Tam spotyka młodszego informatyka Maxa i oboje zaczynają się zachęcać do podejmowania coraz bardziej ryzykownych wyzwań. Będzie to początek gry między nimi, w której rzucają sobie wyzwanie, by przesuwać granice tego, jak zachowywać się w miejscu pracy. Jak besztać kogoś bez powodu, siać spustoszenie na stoliku do kawy lub bawić się w bycie szefem przez jeden dzień.


Miłość i Anarchia to zdecydowanie serial odważny, mocno pokręcony, bezczelny, zabawny ale i współcześnie krytyczny. Początkowo Miłość i Anarchia miała być filmem, ale wątki się rozbudowały i stwierdzono, że powstanie mini serial. Za serialem stoi scenarzystka i reżyserka Lisa Langseth . Pomysł, który niosła przez długi czas, przyszedł jej do głowy, kiedy pomyślała o dzisiejszym racjonalnym społeczeństwie, w którym wszystko jest mierzalne w liczbach - od tego, ile kroków robimy każdego dnia, po to, jak jesteśmy szczęśliwi.


Serial składa się z ośmiu trzydziestominutowych odcinków. Czyli w sam raz na jeden lub dwa wieczory ;) Do obejrzenia na Netflix. 


źródła zdjęć: netflix.com, filmweb.pl

1 komentarz

  1. Obejrzałam, z twojego polecenia, świetny :) Poleciłam też koleżance, która twierdzi to samo. Dzięki i więcej takich postów :)

    OdpowiedzUsuń