Długie poranki

Moja fascynacją jogą, medytacją i duchowym aspektem życia nadal trwa. To proces, który otwiera mi oczy i duszę. Czuję, że jestem na pięknej drodze. Bo joga i medytacja są piękne. Aktualnie jestem na drodze yin jogi i kundalini. Kundalini jest całkowitym novum natomiast niektóre pozycje/elementy yin jogi, które poznaję w domowym zaciszu są mi znane z mojej dotychczasowej praktyki hatha jogi. Yin joga to niezwykle spokojny trening. Uważnie wchodzi się w każdą pozycję i trwa się w niej przez dłuższą chwilę. Ciała zaczyna się poddawać, rozciągać i rozluźniać. 


Pomimo tego, że moje studio jogi funkcjonuje i zajęcia są prowadzone, podjęłam decyzje o nieuczęszczaniu na grupowe zajęcia. Znacznie ograniczyłam aktywność i kontakty z ludźmi do tych, które są mi niezbędne. Praca, przedszkole dzieci, zakupy. Czy brakuje mi grupowych zajęć? Bardzo! Mam ochotę porzucić swoje postanowienia i wrócić na "studyjną matę". Radzę sobie jak mogę i staram się praktykować w domu, co teraz, gdy po południu szybko robi się ciemno nie jest zbyt proste - nie mam gdzie eksmitować chłopaków. W lecie zazwyczaj do późnego wieczora szaleli na polu. Tak w Małopolsce mówimy "na polu" a nie "na dworze". Wracając do chłopaków, teraz częściej spędzamy wieczory razem w domu, i nie zawsze mam siłę rozłożyć matę gdy chłopcy zasną. Natomiast chłopaki lubią gdy ćwiczymy razem i to też jest jakieś wyjście. Emil przynosi i rozkłada moją starą matę do jogi i praktykuje razem ze mną. Potrafi zrobić psa z głową w dół, pozycję drzewa, kobry, sfinksa :) Lubi to. Borys czasem przybiega do nas i trochę ćwiczy a trochę nam przeszkadza. 


Najlepszym wyjściem okazują się wczesne pobudki. Pozostali domownicy jeszcze śpią. W mieszkaniu jest cicho i spokojnie. Mam czas na krótką praktykę, medytację lub po prostu przeczytanie kilku stron książki. Zapalam świece, piję ciepłą herbatę lub wodę z kurkumą miodem i cytryną. Zdałam sobie sprawę, że tak naprawdę to jedyny moment w ciągu dnia oprócz snu, gdy jestem sama ze sobą w ciszy. Liczba bodźców zewnętrznych jest minimalna. Idealnie gdyby ten element przekształcił się w stały nawyk. 
Brak komentarzy

Publikowanie komentarza