Ferie

No cóż. Miałam pisać więcej na blogu w tym roku, lecz życie układa się całkiem inaczej. Codzienność jest przepełniona rzeczami na wczoraj i codziennymi sprawami. W weekend wróciliśmy z gór, zabraliśmy chłopaków na tydzień do Wisły,  by pokazać im śnieg, którego co prawda było niewiele ale jednak był. 

To był dobry czas. Odpoczęliśmy. W końcu zaczynami odpoczywać spędzając czas z dziećmi. Jeśli w ogóle wiecie co mam na myśli. My się starzejemy a dzieci rosną i są coraz bardziej samodzielne. Pamiętam, że dwa lata temu z ferii wróciliśmy bardziej zmęczeni niż byliśmy jadąc. Teraz luksusem jest spokojne zjedzenie posiłku czy nieprzerwany sen. Wspólna gra, czytanie bajki czy oglądanie czegoś w TV. 

Moje chłopaki uwielbiają wycieczki, szwendanie się po mieście, zabytkach itp. W Wiśle odwiedziliśmy Muzeum Beskidzkie, Zamek Prezydenta RP, skocznię, galerię trofeów Adama Małysza oraz Muzeum Magicznego Realizmu - Ochorowiczówka, gdzie prawdziwym smaczkiem były dzieła Salvadora Dali. 

Te chwile są najcenniejsze. 


Uściski! 

3 komentarze

 1. Doskonale rozumiem co masz na myśli mówiąc o odpoczynku z dziećmi. Super, że masz dzieci które lubią zwiedzać. Obecnie jestem ze swoimi (3,5 i 5 lat) na feriach w Górach Świętokrzyskich, śniegu nie ma. Moi bez przerwy marudza, że chcą wracać do hotelu i iść na hotelowy basen. Wnioski wyciągam takie, że z nimi to tylko w miejsce gdzie zapewnione są rozrywki pod dzieci, żadne zwiedzanie ani niestety chodzenie po górach, na krótkich i prostych szlakach oczywiście. Na wakacjach odpoczęłam, a tu niestety czuję się zmęczona. Pocieszające, ze u Ciebie jest lepiej, bo może i u nas będzie:) Pozdrawiam,
  Katarzyna

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, jestem mamą 4 i 7 latka i również od niedługiego dopiero czasu zaczynam odpoczywać na wyjazdach. Super jest to, że dzieci są już o wiele bardziej samodzielne, chętniej zajmują się sobą, uczestniczą w atrakcjach oferowanych podczas zorganizowanych wyjazdów. W każdym razie jest coraz fajniej. Nie mogę się doczekać kiedy razem będziemy wyruszać na wycieczki rowerowe, jeździć na nartach czy pływać w basenie obok siebie. To będzie fajny czas.
  Pozdrawiam serdecznie
  https://joannajanota.blogspot.com/

  O feriach nad morzem z dzieciakami :
  https://joannajanota.blogspot.com/b/post-preview?token=APq4FmCL8SDb9i6qbaCbzVmQcWSHDeYtfZWWHh91-EDK4VsVbmMIZLaUGHLy5rD8lSgTvH0_sOVRFU7ZinDQDlBbhlJcd6rjChq9piK7hnHNMTe9rD-YzNfjoglkkmLZYNDrQ--5sUUx&postId=7239891624947773927&type=POST

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, również jestem mamą dwóch chłopców w podobnym wieku i mam podobne wrażenie. Im starsi chłopcy tym wyjazdy są fajniejsze i więcej my jako rodzice z nich czerpiemy. Nie mogę doczekać się czasu kiedy wspólnie będziemy mogli uprawiać ulubione sporty.
  Pozdrawiam serdecznie
  https://joannajanota.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń