Krótkie momenty

Po prawie 10 miesiącach regularnych ćwiczeń jogi zdecydowałam się na zakup nowej maty. Kilka dni temu odebrałam swoje zamówienie. Wybrałam matę Bodhi EcoPro 4 mm głównie z uwagi na dobre opinie o jej przyczepności. Dotychczas ćwiczyłam na macie kupionej lata temu w Lidlu. Bardzo ją lubię, spełnia swoje zadanie tylko z czasem, zaczęłam się na niej ślizgać... a może zawsze się ślizgałam tylko teraz jestem bardziej świadoma tego, co robię na macie ;-) 

W sobotę pierwszy raz stanęłam na nowej macie. Zapaliłam świeczki i wybrałam praktykę dla kręgosłupa, pomocną przy rwie kulszowej. Mata spisałam się bardzo dobrze. Czułam się na niej bardzo komfortowo. Przyczepność wydaje się być również bardzo dobra. Matę sprawdzę  dokładniej na najbliższych zajęciach, gdzie zazwyczaj praktyka jest bardziej intensywna.
Cieszę się, że znalazłam w końcu aktywność, która nie nudzi mnie po kilku tygodniach i do której nie muszę się zmuszać. Wciągnęłam się. Ćwiczę na zajęciach grupowych i w domu. Od pewnego czasu mam problem z powracającym bólem dolnego odcinka kręgosłupa, badania w tym rezonas nie wykazały żadnych dysfunkcji. Podobno to kwestia tryby życia i być może przemęczenia, chcę więc za pomocą jogi pomóc sobie w złagodzeniu bólu dolnego odcinka kręgosłupa. Wierzę w te ćwiczenia. 

Później nałożyłam na twarz maskę, wybrałam tę regeneracyjną i rozsiadłam się na kanapie z kieliszkiem Prosecco, popcornem i grudniowym wydaniem Vogue. Potrzebuję takich krótkich momentów. Nawet gdyby miałyby być naprawdę krótkie.

Niedziela byłą również bardzo spokojna, ale widzę, że chłopcy potrzebują już "wyjść z domu" do kolegów. Dość chorowania. 
Oprócz maty zamówiłam jeszcze kilka rzeczy. Herbatę Pukka.  Kostkę do ćwiczeń - w domu mam już jedną, ale na zajęciach bardzo często ćwiczymy z dwiema więc chciałam w domu robić to samo. Drzewo Palo Salto - Palo Santo neutralizuje napięcia w ciele. Uspokaja emocje, harmonizuje umysł, a także działa wyciszająco. Jego wyjątkowy zapach wykazuje zbawienne działanie w przypadku stresu.  Dodatkowo Święte Drzewo wspiera nasz organizm podczas występowania przeziębień, grypy, astmy migreny, czy też choroby lokomocyjnej. Wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne, a także zwalcza infekcje wirusowe i grzybiczne. Wystarczy je podpalić, szybko zgasić i pozwolić się mu powoli dymić. 

Brak komentarzy

Publikowanie komentarza