PRADA

Biografia Miucci Prady wpadła mi w ręce podczas jednej z wizyt w bibliotece. Byłam z chłopcami po nowe bajki i na  chwilę zajrzałam na piętro z książkami dla dorosłych. Chłopcy zaczynali się niecierpliwić, ciągnąć mnie na plac zabaw w bibliotece i choć wiem, że nie ocenia się książki po okładce, to właśnie ta okładka spowodowała, że wybrałam tę książkę. Piękne, czarno białe zdjęcie Miucci Prady zachwyca mnie nieustannie, gdy tylko na nie spojrzę.


Prada. Obyczajowy fenomen. Paracchini Gian Luigi

Włochy, Mediolan, rok 1977. Spotkanie dwojga ludzi. On – Patrizio Bertelli – przedsiębiorca i wulkan pomysłów. Ona – Miuccia Prada – wytworna signorina, spadkobierczyni rodzinnej firmy i walcząca feministka. Nić porozumienia związała ich zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym.

Obecnie Prada to coś znacznie więcej niż dochodowa firma. To także symbol koncepcyjnego stylu, który przełamał dotychczasowe kanony estetyczne, stworzył nowe trendy i odcisnął piętno na modzie. W niezwykłej książce Paracchini analizuje kluczowe etapy tego fenomenu: od powstania firmy przez jej rozkwit i ekspansję po ślubie Miucci z Bertellim aż po osiągnięcie pozycji uznanej marki eksperymentującej w tak różnych dziedzinach, jak sztuka, architektura i… regaty żeglarskie.

A co z parą głównych bohaterów? Pośród niezliczonych sukcesów i nielicznych porażek Miuccia Prada i Patrizio Bertelli stanowią epicentrum tego uniwersum. Pod wieloma względami ich historia sprawia wrażenie zaczerpniętej wprost z kart powieści.

Czego dowiadujemy się o samej bohaterce? Jest fenomenem! Prawdziwą inspiracją. Wzorem. Miuccia Prada to kreatorka mody, która życie rodzinne zawsze stawiała na pierwszym miejscu. Po urodzeniu dzieci sama zajmowała się domem, wychowywaniem przez 15 lat dwóch synów, gotowaniem ich ulubionych, tradycyjnych włoskich potraw... 

Nic więcej Wam jednak nie zdradzę - gorąco zachęcam do przeczytania! 2 komentarze

  1. Uwielbiam biografie! Czuję, że i ta przypadłaby mi do gustu. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. oooo super, ja też wypożyczam książki w bibliotece, sama mam ich niewiele, na pewno poszukam Prady

    OdpowiedzUsuń