Wartości przewodnieNowy tydzień nowe możliwości. Droga do sukcesu jest zawsze w budowie. Jeśli możesz sobie coś wymarzyć - możesz to zrobić. Gdy człowiek jest szczęśliwy, żyje w harmonii z samym sobą i swoim otoczeniem. No właśnie, ale jak osiągnąć szczęście, sukces... i cieszysz się z każdego dnia? Piękne, motywacyjne hasła, które bardzo lubię, ale wiem, że hasła to nie wszystko. Trzeba jeszcze dać coś od siebie, by osiągnąć prawdziwy sukces. Problem zaczyna się, wtedy gdy tracimy motywację, porażka goni porażkę i coraz trudniej jest zebrać się w sobie i na nowo zacząć działania. Mnie również dopada czasem taki stan, ale nauczyłam się go przezwyciężać i reagować, gdy tylko pojawiają się pierwsze negatywne myśli. Ważne też, by każdego dnia kierować się dobrymi dla nas zasadami. W liceum przeczytałam gdzieś "Żyj atak, by było Ci dobrze i nie czyń krzywdy innym a będziesz szczęśliwy". Jak znaleźć klucz do szczęścia?Kluczem są wartości przewodnie


POCZUCIE CELU
Znajdź siłę i źródło swojego sukcesu w swojej duchowości. Nie ma znaczenia, co praktykujesz, ani za jaką konkretną wiarą podążasz. Najważniejsze jest posiadanie poczucia celu i powód do zbudowania czegoś wspaniałego.

BĄDŹ
  ODWAŻNY
Strach jest przekleństwem. Paraliżuje i niszczy radość z życia. Zawsze staraj się być odważnym, być silnym, mieć odwagę i wiarę. Jeśli wpadniesz w sidła poczucia lęku, kłębiących się w głowie myśli, masz wrażenie, że nie poradzisz sobie z tym, co przyniesie Ci życie - weź głęboki oddech, pomyśl, że ten stan minie i porozmawiaj z kimś o tym, czego się obawiasz. Mówienie o strachu oswaja nas z nim, sprawia, że staje się on mniejszy. Ja jestem od wielu lat wielką entuzjastką wizualizacji. Jeśli chcesz, zdradzę Ci swój mały sekret i sposób wizualizacji, który stosuję, gdy dopada mnie poczucie lęku lub niepewności. To ćwiczenie to nic innego jak medytacja. Stan, w którym zrelaksujesz swój umysł. Wyobraź sobie siebie (możesz zamknąć oczy, jeśli to Ci pomoże) - całe Twoje ciało, poczuj, że ono istnieje "wejdź w nie" - teraz zauważ wszystkie te złe myśli, krążą one wokół Ciebie i są naprawdę wielkie, poruszają się naprawdę szybko. Teraz widzisz siebie z lotu ptaka, stoisz wyprostowany a myśli krążą wokół Twojej głowy. Nadal widzisz siebie z lotu ptaka, ale teraz w otoczeniu mieszkania, domu, lasu - miejsca, w którym się znajdujesz. Następnie wyobraź sobie siebie jako mały punkt na mapie miasta. Pomyśl, jakie jest ono duże, ile rzeczy jest wokół, ile już się tu wydarzyło a ile jeszcze może się wydarzyć. Widzisz te kolory, samochody, drzewa, budynki? Kolejny krok to ty w perspektywie kraju, krajów sąsiednich, wyobraź sobie kontury mapy, odnajdź siebie i pomyśl, jaki jesteś mały, jak wielki jest świat, a to jeszcze nie koniec. Teraz czas cały kontynent i świat, jesteś ponad naszą planetą. Jest ogromna. Prawdziwa mieszkanka kultur, krajobrazów. Patrzysz na nią jak na kręcący się globus i co jakiś czas widzisz ten maleńki punkcik, czyli siebie. Tak wiele rzeczy może się jeszcze wydarzyć na Twojej drodze, tak wiele różnych możliwości daje nam życie. Życie to prawdziwy dar. Nie ma drogi bez wyjścia. Jesteś tylko maleńką cząsteczką i naprawdę świat się nigdy nie skończy.

DOBRZE, BYĆ DOBRYM
Staraj się być lepszy od siebie - wtedy staniesz się tą osobą. Jeśli zachowujesz się jak ktoś, kim chcesz być, nawet jeśli musisz udawać i na początku zmusić się do zmian nie poddawaj się... wtedy staniesz się tym kim chcesz być. Działaj dobrze, zachowuj się troskliwie, działaj współczująco - i voila, jesteś tym, kim chcesz być.

CHARYTATYWNOŚĆ TO MOC
Staraj się być miłosierny bez ukrytych motywów. Nie szukaj czegoś. I wierz w to, co robisz.
Prawdą jest taka, że jak coś dajesz od siebie nie możesz tego zrobić z intencją i oczekiwaniem otrzymania czegokolwiek w zamian, ale pamiętaj: dobro wraca.

ZNAJ SWOJĄ WARTOŚĆ
Od czasu do czasu musimy walczyć.
 Zrób to. Wiedz, kiedy stanąć na baczność i być odważnym w podejmowaniu decyzji, gdy jest to dla ciebie ważne.

KOCHAJ SWOJĄ RODZINĘ
W końcu liczy się rodzina.
 Z wszystkiego, co osiągnęłam i wszystkiego, co zrobiłam, nic nie ma większego znaczenia niż moje cudowne dzieci.

BĄDŹ SZCZĘŚLIWY
Szczęście jest zawsze wyborem. Masz moc decydowania o swoim samopoczuciu. Masz tylko jedno życie. Poświęć swój czas na radość. Te zasady sukcesu mogą brzmieć przytłaczająco, jeśli pomyślisz o zrobieniu tego naraz. Na szczęście istnieją praktyczne sposoby, które możesz wdrożyć w swoim codziennym życiu.


Oto co musisz zapamiętać i ćwiczyć:


Nie ma absolutnie żadnego substytutu ciężkiej pracy.
Bierz odpowiedzialność za swoje życie i swoje projekty bez lenistwa, bez wymówek i bez obwiniania innych.
Nie jesteś wyspą. Potrzebują ludzi wokół ciebie, aby ci pomóc. Doceń ich (i zmotywuj ich, tak jak oni cię motywują).
Miej i trzymaj się wysokich standardów.
Jeśli się mylisz, przeproś, napraw, przejmij odpowiedzialność i idź dalej.
Napraw problemy, zanim staną się poważnymi problemami.
Miej odwagę, by być elastycznym.
Walka jest trudna i może wyrządzić wiele szkód w twoim zdrowiu fizycznym i psychicznym, a także w rodzinie i małżeństwie. Rozpraw się i spróbuj złagodzić najgorsze ekscesy.

Pamiętaj, droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

Brak komentarzy

Prześlij komentarz