Książki dla dzieci na święta
Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejsze i najbardziej magiczne ze wszystkich Świąt. Te nadchodzące będą trzecimi Emila i pierwszymi Boryska. Trzeci rok z rzędu staram się przygotować Emila na to, co będzie się działo i pomagam sobie kolorowymi bajkami. 

Pierwszymi książeczkami w tej tematyce były proste i bardzo kolorowe bajeczki Święty Mikołaj i Bałwanek (wydawnictwo Foksal). Emil wracał do nich jeszcze wiosną i latem. Rok temu na fali fascynacji serią Mały chłopiec kupiłam dla niego Sanie świętego Mikołaja (wydawnictwo Olesiejuk) i był to strzał w 10. Krótka opowieść, przyjemne dla oka ilustracje i bohaterowie, których już zna. 

W tym roku nasza kolekcja powiększyła się o 3 nowe książeczki. Pierwsza z nich Boże Narodzenie z serii Obrazki dla maluchów (wydawnictwo Olesiejuk) przedstawia wszystkie kluczowe etapy przygotowań do świąt i samego ich celebrowania. Dzięki niej dzieci mogą poznać zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem. Prosta, fajna książeczka, która uczy i w prosty sposób opowiada o ważnych sprawach. 

Druga nowość Magia Świąt - Polskie zwyczaje, kolędy, opowieści (wydawnictwo Zielona Sowa) to pozycja dla starszych maluszków. Znajdziemy w niej Świąteczne opowieści o Bożym Narodzeniu, ciekawostki o polskich świątecznych zwyczajach, najpiękniejsze kolędy, a nawet proste przepisy i pomysły na świąteczne ozdoby. 

I na koniec książka, która mam nadzieję, na zawsze zagości w naszym domu i stanie się częścią naszej świątecznej tradycji. Boże Narodzenie w Bullerbyn (wydawnictwo Zakamarki). Pięknie wydana, z cudownymi, magicznymi ilustracjami i przepiękną historią. Dla miłośników opowieści o Bullerbyn to pozycja obowiązkowa. 1 komentarz

  1. piękny kącik dziecięcy, śliczne książki, Dzieci z Bullerbyn to była jedna z moich ukochanych lektur w dzieciństwie obok Małej Księżniczki Sary

    OdpowiedzUsuń