Aktualnie czytam ... i polecam.

Lubicie książki? Ja bardzo. Różne. Ciekawe. Niekoniecznie z jednego gatunku. Czytam to , co w danym momencie mnie zainteresuje, pochłania. Na trudne dni w szczególności kryminały, hipnotyzują i pozwalają na totalny reset. Na spokojne dni, szczególnie wieczory np. książki kucharskie. Tak tak, po prostu lubię czytać nowe przepisy, przeglądać zdjęcia. Najbardziej jednak lubię te, w których oprócz przepisów można znaleźć kawałek historii z życia autora lub danej potrawy.  Koniecznie z czymś dobrym do chrupania i picia w pobliżu. Często wybieram też biografie i książki z kategorii biznes, ekonomia, marketing. 

Camilla Lackberg Smaki  z Fjallbacki. Autorka  jest znana z kryminałów, ale napisała też książkę kucharską.  Razem z Christianem Hellbergiem (jednym z najlepszych szefów  kuchni w Szwecji) dzieli się przepisami z dzieciństwa i smakami Szwecji. Pięknie wydana książka z mnóstwem przepisów na dania z ryb i owoców morza - doprawiona zdjęciami, które ogląda się z wielką przyjemnością. 

Tracy Hogg Język dwulatka. Do książek o dzieciach zaglądam sporadycznie. W tym temacie lubię Tracy Hogg. Przeczytałam Język niemowląt tej autorki a teraz ,kupiłam Język dwulatka. Książka z serii poradników, i jak to z poradnikami bywa warto przeczytać, zastanowić się, i ewentualnie przełożyć to na swoje życie, zwyczaje i problemy. Mnie kilka pomysłów w pierwszej części bardzo się spodobało i po małych zmianach udało się wprowadzić w życie. Teraz czas na znacznie starszego człowieczka, który ma już swój charakterek i przyzwyczajenie. 

Sophia Amoruso Szefowa. Światowy bestseller o światowym sukcesie autorki. Autobiograficzna książka, w której autorka odkrywa historię swojego sukcesu i daje kopa do działania. 

Katarzyna Molęda Szwedzi. Ciepło na północy. O cukierkach z solą, życiu bez pralek, zamiłowaniu do kryminałów i nie tylko. Interesująca książka, którą czyta się z wielką przyjemnością. Raczej dla osób, które są ciekawe tego, jak się żyje w Szwecji. Oczywiście, co też zaznacza autorka, to tylko mały kawałek tamtego świata i jej własne spostrzeżenia. 

Kotler PhilipKeller Kevin Lane Marketing. Od ponad czterdziestu lat jest biblią menedżerów, nieustannie wzbudzającą emocje. Budowanie strategii i planów marketingowych, docieranie do trafnych ustaleń badawczych i skuteczne mierzenie efektów działań; utrzymywanie kontaktów z klientami; budowanie silnych marek ... i takie tam tematy, ale nie będę Was nimi zanudzać w sobotnie popołudnie. 

I to wszystko w temacie książek, które obecnie czytam :) Pozostają jeszcze bajki, które czytam Emilowi, ale to już temat na osobny wpis. 
3 komentarze

  1. o musze szefowa przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Szefową też chcę przeczytać ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Szefowa już zapisana na mojej liście do przeczytania :)

    OdpowiedzUsuń