Żyrafa Sophie -


Żyrafa Sophie. Gryzak - zabawka wykonana z gumy i pomalowana farbami spożywczymi. Guma, z której jest zrobiona pochodzi z drzewa gumowego Hevea rosnącego w Malezji. 
Jest kompletnie bezpieczna dla gryzienia, ssania, lizania - i właśnie to, moje dziecko uwielbiało z nią robić. Jest jedną z nielicznych "moich zachcianek dla Emila" choć zapewne nie ostatnią :) Gdy tylko trafiłam na nią w internecie, nie zastanawiałam się długo nad zakupem. Na szczęście Emil ją polubił i od pierwszych miesięcy ząbkowania dzielnie mu służyła. Teraz nadal jest w użyciu, ale jako pasażer jednego z ulubionych samochodów. 


Kilka zalet malej żyrafki:

- ciemne i kontrastowe przyciągające uwagę cętki na całym moim ciele dostarczają wzrokowej stymulacji,
- piszczałka umieszczona w brzuchu bawi i stymuluje słuch dziecka,
- jest zrobiona w 100% z naturalnej gumy i farby spożywczej,
- zabawka jest niezwykle przyjemna i delikatna w dotyku niczym skóra mamy. 


Wadą może być wysoka cena zabawki. 
Ps. Wpis idealnie zgrał się z kolejnym, nowym ząbkiem Emila - dzisiaj odkryliśmy, że przebiła się pierwsza górna czwórka! 

6 komentarzy

 1. Uważam, że czasami bardziej opłacalne jest zakupić dziecku jedną, ale porządną i dobrej jakości zabawkę za większą kwotę niż zalewać dziecko wieloma marnej jakości... A w dzisiejszych czasach wbrew pozorom wcale nie jest o to trudno :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Rodze za dwa tygodnie :) zyrafka juz z nami jest :)

  OdpowiedzUsuń
 3. urocza :) i na szczęście nie wygląda jak każdy inny gryzak ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dokładne informacje o możliwych niepożądanych interakcjach tej zabawki z Maluszkami znajdziecie tutaj: http://www.safbaby.com/the-truth-about-sophie-the-giraffe-and-the-recall-rumors/

  OdpowiedzUsuń