Trochę inspiracji

Każdego dnia potrzebujemy niezwykłej siły, która da nam energię do działania. Zdarzają się jednak dni, gdy nasze cele wydają się nieosiągalne, motywacja sięga zera i bez nowego bodźca trudno jest się pozbierać. Jednym ze sposobów na to by znów być grze jest rozmowa z bliską osobą, która zmotywuje nas do działania. Nie będzie narzekać i ubolewać razem z nami nad tym jak jest ciężko, ale da nam zastrzyk pozytywnej energii. Wygranym jest ten, kto ma kogoś takiego. Jeśli brakuje nam takiej osoby to warto szukać siły wśród kobiet, którym udało się osiągnąć zamierzone cele, które są dla nas autorytetami.  Rozejrzyj się wokół siebie, na pewno znasz mądre kobiety, od których możesz wziąć coś dla siebie. Znajdź inspirujące cytaty i wracaj do nich zawsze wtedy, gdy tego potrzebujesz. Pomyśl: Jeśli ona dała radę to ja również! 


Słowa potrafią działać cuda. Mnie zawsze stawiają na nogi słowa Oprah Winfrey: "Jesteś odpowiedzialny za swoje życie". Proste, ale niesamowicie treściwe. Od razu przestaję się użalać na sobą i biorę się do działania! Z wielką chęcią poznam Wasze magiczne inspiracje! 

8 komentarzy

 1. Super post :):):) Bardzo pozytywny!!! Aby do przodu! Wszystko zależy tak naprawdę od nas a to co nas ogranicza siedzi tylko w naszych głowach!

  OdpowiedzUsuń
 2. Czasami wzykłe słowa a mogą tak wiele :) Bardzo pozytywny post :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Słowa na pewno są potrzebne, ale niestety nie wystarczają. Najlepszym bodźcem do działania są pozytywne rezultaty naszych dotychczasowych działań. Jeżeli widzimy, że coś nam się udaje, jeżeli widzimy szanse i coś się układa to każdego motywuje. Najgorsza jest stagnacja, brak reakcji otoczenia na nasz wysiłek. Niestety dzisiaj każdy jest zajęty sobą i mało czasu poświęcamy sobie nawzajem, w pracy wyścig i tylko kasa, kasa, kasa. Nawet najwspanialsza praca bez nagrody potrafi zniechęcic. Nie mówię tu o nagrodzie pieniężnej, chociaż i to jest bardzo ważne. Liczą się efekty, uznanie u innych, dostrzeżenie naszego wkładu w budowę codziennej rzeczywistości. Ilu z nas może powiedziec, że czuje się uznanym w szkole, pracy, domu ? Najlepszą motywacją dla sportowca jest złoty medal, a dla gotującej mamy - szybko znikające frykasy z talerza jej malucha.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie ' powiedzenia' :) Miłego dnia!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Dobrze się czyta :) Ja mam takie "złote myśli" powieszone nad łóżkiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mnie dodają siły każdego dnia widoki z mojego okna na stawy i spacery z psiakami. Wspólne picie kawy o pranku, dyskusje to są chwile dla których warto żyć.
  Fakt, faktem że kto ma swoją pokrewną duszę w życiu ten jest szczęściarzem, ja się do nich zaliczam :)
  Buziaczki :*

  OdpowiedzUsuń
 7. znowu nudny post , czekam na cos ciekawego....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jaki typu posty lubisz u mnie czytać i/lub oglądać najbardziej? :)

   Usuń